![]() |
|||||||
|
|||||||
Arvostele tämä ravintola Asiakkaiden kommentit
(Ilmoita asiattomasta kommentista)
Asiallista palvelua ja maukkaan maistuvaa ruokaa!
Ihan hyvää ruokaa, miinusta siitä että paikka on ollut välillä kiinni ennenaikojaan
Annmarii on mielestäni oikeinkin oiva paikka, suurin miinus tulee henkilökunnan heikosta suomenkielentaidosta. Liha on ohutta ja sitä on paljon. Kaikki kastikkeet ovat todella herkullisia, tulisuutta en vaan ole niistä vielä löytänyt. Pizzat näyttää vähän räiskäleiltä, mutta maistuvia ovat nekin. Pita-leipä on todella hyvää, tavallista paksumpaa. Ranskanperunat ovat tosi rapsakoita ja aina hitusen verran liian suolaisia. Iso plus on paikasta löytyvä salaattipöytä, jossa on kaaliraasteen lisäksi makaronia, oliiveja ja kahta kastiketta. Ravintolan tilat eivät ole ne kaikkein siisteimmät, mutta hygieninen taso vaikuttaisi olevan kohdallaan. Annokset eivät ole valtavan suuria, silti niillä lähtee isompikin nälkä. Hinnoittelu on ihan asiallisesti suhteessa laatuun ja määrään. Palvelu ei ole turhan nopeaa, lisäksi annokset tuodaan pöytään eriaikaisesti. Paikassa ei ole koskaan tungosta, mukava syödä rauhassa ja katsella torimaisemia.
Joskus sai odottaa 25 min. kebab annosta, että palvelu saisi olla nopeampaa ! muuten ihan jees kebab paikka ! viihdepuolta saisi olla enemmän ! sapuska on hyvää !
Muutaman kerran olen käynyt ja pettyneenä joutunut toteamaan palvelun olevan heikkoa. Pari kertaa on otettu ylimääräistä rahaa, ja kun asiasta on huomauttanut, on myyjä hymyillyt vain pirullisesti ja väittänyt että antoi oikein rahasta takaisin. Kerran tuotiin väärä pizza, ja kun asiasta huomautin, myyjä väitti että olin tilannut juuri tuon pizzan. Lopulta kuitenkin suostuivat tekemään uuden. Positiivista oli ilmaiset alkusalaatit jotka ovat erinomaisia. En suosittele kyseistä paikkaa kuitenkaan. Kankaanpäässä on parempikin kebab ravintola.
Yksinkertaisesti parasta kebabia. Kokonaisuutena täydellisyyttä hipova paikka! Hienoa!
Loistava paikka. Herkullista ruokaa ja palvelu pelaa. Vaikka on paljon asiakkaitakin, työntekijät toimivat ripeästi. Uudistettu AnnMarii on AIVAN IHANA!
Kebab annokset ovat hyvän kokoiset ja maukkaita.
ruoka (varsinkin pizza) tulee todella hitaasti!! muuten ok.
Makuasioista ei voi kiistellä. Kuka tykkää mistäkin, mutta minusta AnnMariissa on parhaat sapuskat ja palvelu. Muuallakin olen käynyt...
ketkähän sukulaiset täällä käyvät äänestämässä, jos kerran annmari on paremmat arvosanat saankut kuin ege vieläkään ei ole egen voittanutta löytynyt vaikka on jokusia keppejä kierretty ympäri suomea.
AnnMariissa on törkeen hyvät kebabannokset eikä pitsoissakaan ole mitään valittamista. Kebabliha on tosi ohuiksi suikaleiksi leikeltyä ja sitä on paikan päällä syötäessä todella paljon. Kastike sopii hyvin lihan kanssa. Ranskalaiset on maukkaat mutta erityismaininta tulee lohkoperunoille, jotka on sopivan rapsakoita ja mausteisia. Niistä ei perunat enää parane! Salaatissa on reilusti muutakin (tomaatti, kurkku) kuin kaalin paloja ja salaatinkastike on hyvä. Kaiken tämän lisäksi ruokaa on paljon. Äärimmäisen makunautinnon lisäksi AnnMariissa on huippuluokan palvelu. Henkilökunnalla on hymy herkässä ja palvelu pelaa. Paikka on siisti ja viihtyisä. Hinnat ovat Kankaanpään normitasoa eli hieman yli keskiverto hintojen (vrt. isommat kaupungit). Kebabravintoloiden aatelia!
parasta palvelua ja hyvät/reilut sapuskat aina tuoreena..
Viihtyisä paikka, ei todellakaan mikään pieni ja ahdas. Alkupalat salaattipöydästä ja jälkiruuaksi saa ottaa kahvia tai teetä. Iltaisin ja viikonloppuisin usein paljon asiakkaita, mutta hyvää ruokaa jaksaa odottaa. Hyvä palvelu!
Siisti paikka ja mukava henkilökunta. Annokset on kylläkin liian isoja, mutta ei liene silti moitittava asia. Kastiketta saa mietoa ja tulista ja siltä väliltä.
Nykyisin kebab-annoksissa aivan ihanaa majoneesikastiketta.
Loistava paikka! Palvelu ystävällistä ja ruoka tosi hyvää. ja nyt kebab-annoksissa majoneesikastiketta!! nami.
Kiva paikka käydä ison perheen kanssa. Jopa 8 hlön pöytiä. Mikäs siinä sitten nauttiessa loistavasta ruuasta ja palvelusta.
Täällä tulee käytyä vähintään pari kertaa viikossa lounaalla. Mukava henkilökunta, ja erikoisuuksiakin saa kun pyytää. kanta-asiakkaita muistetaan aina välillä.
mukava henkilökunta. ja ei ikinä liikaa ihmisiä.
Aivan loistava paikka! Pizzat ja kebabit molemmat hyviä. Kastikeen saa todella tulisena kun vaan uskaltaa pyytää ja pita-leivät leivotaan ihan itse = maailman parhaat. Viihtyisä paikka ja iloinen palvelu.
Kebab on samaa kuin Egessäkin, eli Ceylanin toimittamaa. Kastikkeen tulisuus määräytyy kastikepohjalle ripotellun chilijauheen määrärästä; aika hyvä juttu. Hinnoittelu on pizzojen puolella juuri kohdillaan, pikkupizza 2:lla täytteellä 3,70€, normaalipizza 4:llä täytteellä 5-7€. Kebabannoksiakin voisi olla eri kokoja, vaikka lounaskebab (pieni) ja illalliskebab (iso).
Erittäin Hyvä paikka!! Ehdottomasti paras Kankaanpäässä, siisti ja palvelu on erinomaista. Parempia pizzoja ei löydä, Egessä voi ehkä olla parempia kebab annoksia ja isompia(liian isoja), mutta Anmarin annokset ovat juuri hyvän kokoisia tulee sopivasti täyteen.
Paikkana aivan mahtava, näkee keskustan kun istuskelee ikkunan vieressä. Pienet annokset ja ei oikein maistu miltään. Filmtown samoissa tiloissa on mahtava keksintö!!!
Hyvä kebab-paikka, kilpailee Kankaanpäässä Ege-kebabin kanssa. Annosten hinnat suunnilleen samat kuin Egessä. A-oikeudet. Tilat erittäin viihtyisät, toisin kuin Egessä. Tosin, annosten koot ja laadut eivät pärjää Egelle alkuunkaan. Hinta/laatu -suhde ei kohdallaan. Liha ihan ok, kastike melko mitäänsanomatonta.
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
© 2010 kebabille.com Sivun alkuun | Palaute |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||